قند و عسل

بهترين وبلاگ طنز و سرگرمی و اجتماعی

تولد كودك دو سر

هجدهمين فرزند زن رومانيايي به دنيا آمد
جام جم آنلاين: يك مهاجر رومانيايي ساكن ايالت "بريتيش كلمبياي" كانادا با به دنيا آوردن هجدهمين فرزند خود به بارورترين مادر 20 سال اخير اين ايالت تبديل شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از آسوشيتدپرس، "الكساندرو لانس" پدر خانواده شنبه اعلام كرد كه "ليويا" همسر 44 ساله‌اش سه‌شنبه وضع حمل كرده و دختري به نام "آبيجيل" به وزن 3 كيلوگرم را به دنيا آورده است.
 
وي گفت:ما هيچ‌گاه براي تعداد بچه‌هايمان تصميمي نگرفتيم و همه چيز را به خداوند سپرديم چرا كه معتقديم زندگي از خداوند سرچشمه مي‌گيرد و ما نيز مانع ايجاد هيچ زندگي نشديم."

اين زوج در سال 1990 از روماني به كانادا مهاجرت كردند و 17 فرزند ديگر آن‌ها 23 ماه تا 20 سال سن دارند.

اين خانواده هم اكنون داراي 10 دختر و 8 پسر است.

 

نوزاد غول پيكر در اندونزي
جام جم آنلاين: رسانه‌هاي دولتي اندونزي از تولد يك نوزاد غول پيكر در يكي از بيمارستان‌هاي اين كشور خبر داده و اعلام كردند اين نوزاد غول پيكر 8 كيلو و 700 گرم وزن دارد.

به گزارش ايسنا، «اكبر ريض الدين» نوزاد پسري كه روز پيش در يكي از بيمارستان‌هاي اندونزي و با عمل سزارين به دنيا آمد، هشت كيلو و 700 گرم وزن دارد و به دليل وزن زيادش نامش به عنوان نوزاد غول پيكر در كتاب ركوردهاي گينس به ثبت رسيد.

دكتر «بينسار سيتانگان» پزشك متخصص زنان در مصاحبه‌اي با خبرگزاري آسوشيتدپرس گفت:‌اين نوزاد از يك مادر ديابتي و طي يك عمل 40 دقيقه‌اي به دنيا آمد. البته عمل سزارين اين مادر به دليل بيماري و وزن زياد و غير طبيعي نوزادش تا 40 دقيقه به طول انجاميده است.

كاليفرنيا؛
تولد نوزاد 6 كيلويي
جام جم آنلاين: پزشكان مركز درماني كاليفرنيا اعلام كردند: براي اولين بار يك نوزاد در كاليفرنيا به وزن شش كيلو و 56 گرم به دنيا آمد.

به گزارش ايسنا، پزشكان مركز پزشكي «سدلبك مموريال» به رسانه‌هاي محلي كاليفرنيا، گفت: نوزاد تازه متولد شده با شش كيلو و 56 گرم وزن، سنگين وزن‌ترين كودك در ايالت كاليفرنياست.

مقامات بيمارستان «سدليك مموريال» در اين باره اظهار كردند : براي به دنيا آوردن اين كودك، دو پزشك و سه پرستار كمك كردند و عمل سزارين بيش از سه ساعت به طول انجاميد.

دكتر «رونالد ناگلي» ـ پزشك اين مركز درماني ـ در اين باره خاطر نشان كرد: اين كودك كه والدينش او را «ريچارد جونيور» نام نهادند، سنگين وزن‌ترين نوزادي است كه تاكنون طي 30 سال فعاليتم، من به دنيا آورده‌ام.

اين در حاليست كه كتاب ركوردهاي گينس نام اين كودك را در فهرست سنگين وزن‌ترين نوزادان جهان به ثبت رساند.

وي خاطر نشان كرد: وزن زياد اين كودك به دليل گلوكزي است كه طي دوران بارداري از طريق جفت از بدن مادر به نوزاد منتقل شده است.

‌اين نوزاد سومين پسر خانواده محسوب مي‌شود،‌ از طرفي دو پسر ديگر اين خانواده حين تولد پنج كيلو و 300 گرم و چهار كيلو و 500 گرم وزن داشتند.

گفته مي‌شد ركورد پيشين متعلق به يك كودك اندونزيايي ديگر بود كه در سال 2007 ميلادي با شش كيلو و 700 گرم در «جاكارتا» به دنيا آمد. علاوه بر اين در سال 1879 ميلادي نيز يك نوزاد با 10 كيلو و 400 گرم در ايالات متحده آمريكا به دنيا آمد كه 11 ساعت پس از تولد درگذشت. همچنين در سال 1955 ميلادي نيز يك نوزاد با 10 كيلو و 200 گرم در ايتاليا و ديگري با همين وزن در سال 1982 ميلادي در آفريقاي جنوبي به دنيا آمدند كه نام تمامي آنها به دليل وزن زياد و غير طبيعي حين تولد در كتاب ركوردهاي گينس به ثبت رسيد.

 
 
 
 
تولد نوزاد هندي با قلب و كبد بيرون از بدن
جام جم آنلاين: يك نوزاد چهار روزه هندي به گونه‌اي متولد شد كه قلب و قسمتي از كبدش بيرون از بدن او رشد كرده است.

به گزارش ايسنا، پزشكان بيمارستان دانشكده پزشكي شمال بنگال، نوزاد دختري را چهار روز پيش با عمل سزارين به دنيا آوردند كه قلب و قسمتي از كبدش بيرون از بدن رشد كرده است.

«مير يولولا چاترجي» ـ متخصص كودكان در بيمارستان دانشكده پزشكي شمال بنگال ـ گفت: مورد اين دختر بچه يك مورد نادر است، ما هنوز نمي‌دانيم كه آيا عمل جراحي بر روي اين نوزاد چهار روزه باعث زنده ماندن و ابقاي حيات او مي‌شود يا خير، اما تمام تلاش خود را براي بهبود وي انجام مي‌دهيم.

 

 

تولد نوزاد به روش هيپنوتيزم
جام جم آنلاين: «علي توسلي»، نوزاد تهراني صبح امروز در حالي در بيمارستان «پيامبران» به دنيا آمد كه مادرش در دومين عمل سزارين با استفاده از شيوه هيپنوتيزم و بدون بيهوشي، جراحي‌اي بدون درد را تجربه كرد.

دكتر رويا خدايي، متخصص زنان، زايمان و نازايي و جراح اين عمل در گفت‌وگو با ايسنا، در خصوص اين عمل سزارين، گفت: «سارا توسلي» به عنوان دومين مادر ايراني، صبح امروز موفق به تولد فرزند خود با انجام عمل سزارين با استفاده از هيپنوتيزم بدون بيهوشي در بيمارستان پيامبران تهران شد.

به گفته وي، وضعيت باليني اين مادر و پسرش در حال حاضر مناسب است و در سلامتي كامل به سر مي‌برند.

خرداد ماه سال گذشته نيز طي يك عمل سزارين بدون بيهوشي با استفاده از هيپنوتيزم، نوزاد دختري به نام «ساقي حسنلو» در بيمارستان عيوض زاده تهران متولد شد.

دكتر خدايي كه جراحي عمل سال گذشته را نيز بر عهده داشته است با اشاره به عوارض عمل جراحي سزارين گفت: با انجام اين روش، عوارض بيهوشي كاملا حذف مي‌شود، البته در حين عمل علائم حياتي بيمار تحت مانيتورينگ كامل بوده و متخصص بيهوشي براي مواقع اضطراري در اتاق عمل حضور دارد.

وي تصريح كرد: تقريبا نيم ساعت عمل القاي بي‌دردي با هيپنوتيزم و نيم ساعت كل جراحي طول كشيد. تنها مشكل، خونريزي مختصري بود كه به علت كنترل خونريزي زيرعروق بيمار، زمان زيادي را از ما گرفت ولي با اين وجود مادر هم اكنون در هوشياري كامل در ريكاوري است.

خدايي درباره استفاده از اين روش در عمل‌هاي جراحي ديگر گفت: عمل‌هاي جراحي هر چه سبكتر باشد، انجامش توسط هيپنوتيزم راحت‌تر است. سزارين به علت پارگي شكم و باز شدن لايه‌هاي رحم جزو عمل‌هاي سنگين است، به عنوان مثال مي‌توان عمل‌هاي جراحي پوست، نمونه برداري از سينه را كه نيازي به شكافتن عمق بافتها نيست، با روش هيپنوتيزم انجام داد.

اين متخصص زنان و زايمان با طرح اين مطلب كه چنين عمل‌هايي تاكنون در دنيا انجام نشده است، علت اين امر را نبود متخصصان هيپنوتيزم و افراد باشهامتي چون دو مادر ايراني تحت اين جراحي‌ها عنوان كرد كه جرات پيشگام شدن در اين زمينه‌ها را داشته‌اند.

وي با اذعان به اين كه در جامعه افراد سو‌ء استفاده‌گري هستند كه مي‌خواهند از روش‌هايي مثل هيپنوتيزم بهره ببرند، خاطرنشان كرد: توصيه من به مردم اين است كه سعي كنند فرد مورد نظرشان شناخته شده و قابل اعتماد باشد و در اين زمينه اطلاعاتشان را كامل كنند.

دكتر خدايي اعلام كرد: علوم زيبايي داريم كه متاسفانه با خرافات آغشته شده و بر اثر ناآگاهي به مرور در هاله‌اي از گرد و غبار قرار گرفته كه تمام سعي ما بايد اين باشد كه اين گرد و خاكها را كنار بزنيم و زيباييهاي آن را بشناسيم و از آن استفاده كنيم.

حسين الماسيان، متخصصن هيپنوتيزم و هيپنوتراپي و عضو تيم جراحي هم در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا خاطرنشان كرد: اين عمل بسيار خوب بود. هيپنوتيزم مي‌تواند بسيار قوي باشد، ولي در مواردي ممكن است بيمار به دليل فشارهاي زيادي مثل جا انداختن رحم، تغيير وضعيت داده و درد را احساس كند، ولي به كمك خدا و كادر پزشكي، مادر و كودك سالم هستند و بعد از عمل هيچ گونه دردي ندارند.

وي در خصوص استفاده افراد از اين روش، اظهار كرد: افرادي كه تمايل به انجام چنين عملهايي دارند، قبل از انجام آن آزمايش مي‌شوند و در صورت مثبت بودن در تمرينات مي‌توانند عمل را انجام دهند.

دكتر مهران فرد ــ روانشناس باليني و مدير گروه علمي روانشناسي تيم پزشكي ــ هم با اعلام اين كه ابتدا قصد انجام اين عمل به صورت طبيعي بود، افزود: ابتدا به علت آرامش مادر و كودك تيم پزشكي قصد داشتند كه به صورت طبيعي عمل زايمان را انجام دهند، ولي به علت سرعت رشد جنين كه بيش از حد بود، اين عمل به عمل سزارين تغيير يافت.

وي درباره ديگر كاربردهاي درماني هيپنوتيزم گفت: بسياري از افراد مصرف كننده مواد مخدر پس از ترك موقتي اعتياد، در ضمير ناخودآگاه خود دوباره به سمت مصرف مجدد روي مي‌آورند كه ما مي‌توانيم با علم هيپنوتيزم توسط ايجاد كردن تراوش در ضمير ناخودآگاه بازگشت به مواد مخدر را از ياد بيمار ببريم.

دكتر مهران فرد، خاطرنشان كرد: اميد است بتوانيم از اين روش در بيماري هاي اعصاب و روان، افسردگي، اضطراب، ام اس و جراحي‌هاي مختلف استفاده كرد.

سارا توسلي هم دقايقي پس از تولد نوزادش در گفت‌و‌گويي كوتاه از موفقيت اين جراحي بدون درد و تولد فرزندش در سلامت و آرامش كامل ابراز خرسندي كرد.

 

 
مرگ 13 نوزاد در يک روز
جام جم آنلاين: 13 نوزاد زودرس در يک روز در يکي از بيمارستانهاي ترکيه فوت کردند. به گزارش واحد مرکزي خبر از آنکارا ، مرگ اين نوزادان که در مراقبت ويژه قرار داشتند ، مقامهاي بهداشتي و دادستاني اين کشور را بر آن داشت تا تحقيقاتي را براي بررسي علت مرگ اين نوزادان آغاز کنند .

احتمال آلودگي ميکروبي محل نگهداري کودکان زودرس علت اصلي مرگ اين نوزادان اعلام شده است.

ماه گذشته نيز 41 نوزاد زودرس در يکي از بيمارستانهاي آنکارا فوت کردند اما تلاش گروه تحقيق براي يافتن علت اين واقعه تاکنون به نتيجه نرسيده است. 

 

قتل نوزاد در نتيجه مسابقه سرعت
جام جم آنلاين: نوزادي كه در جريان مسابقه سرعت بين دو خودرو در خياباني از روي صندلي مخصوص خود به بيرون پرت شده بود، كشته شد.

به گزارش بي‌بي‌سي، نوزاد 6 هفته بيشتر نداشت. خودرو فورد موستانگ كه نوزاد در آن بود لحظاتي بعد واژگون شد و حال راننده 24 ساله آن نيز وخيم است.

پليس گفت: اين راننده با خودرو ديگري مسابقه گذاشته بود كه كنترل خودرو را از دست داد و در غرب شهر فونيكس آمريكا به تير برق كوبيد و مسابقه به فاجعه انجاميد.

 

عامل ربودن 80 نوزاد مقابل قاضي قرار گرفت‌
جام جم آنلاين: زني كه به اتهام ربودن 80 نوزاد از بيمارستان‌‌هاي تهران و شهرري دستگير شده بود، روز گذشته در شعبه 1143 مجتمع قضايي بعثت تهران محاكمه شد.
به گزارش خبرنگار جام‌جم، در يكي از روزهاي خرداد سال 83 يكي از ماموران اداره ثبت احوال پس از دريافت يك گواهي تولد جعلي، با بررسي موضوع متوجه شد، تعدادي از اين برگه‌ها پس از ارائه به اداره ثبت احوال، تبديل به شناسنامه ‌‌شده‌اند.

هنگامي كه اداره ثبت احوال در حال پيگيري و تحقيق در اين خصوص بود، چند زوج جوان با مراجعه به پليس آگاهي شهرري، از ربوده شدن نوزادان خود در بيمارستان‌هاي اين منطقه خبر دادند.

بازپرس شعبه سوم دادسراي شهرري و يكي از بازرسان اداره ثبت احوال با بررسي اين شكايت‌ها متوجه شدند تاكنون براي 63 نوزاد با گواهي تولد جعلي، شناسنامه صادر شده است. با به دست آمدن اين اطلاعات، ماموران با مراجعه به بيمارستان‌هاي صادركننده گواهي فوت نوزادان متوجه شدند براي اين نوزادان پرونده باليني تشكيل نشده است.

تحقيقات پليسي ادامه يافت تا اين كه ماموران ردپاي يك باند بزرگ كودك‌ربايي را شناسايي و در اولين اقدام 28 نفر از اعضاي اين باند را دستگير كردند كه در تحقيق از آنها معلوم شد زنان سارق اين باند به بهانه ملاقات با بيماران، وارد بيمارستان‌ها شده و در يك فرصت مناسب با ربودن كودكان و مخفي كردن آنها  زير چادرشان متواري مي‌شدند و آنها را از طريق واسطه‌ها در اختيار ديگر اعضاي باند قرار مي‌دادند تا اين افراد براي كودكان شناسنامه‌هاي جعلي تهيه و سپس آنها را به فروش برسانند.

در ادامه تحقيقات پليسي  قضايي معلوم شد سركرده‌هاي باند يك مرد و زن هستند كه آنها تحت تعقيب قرار گرفتند و يكي از متهمان فراري كه زني به نام شرميلا بود، دستگير و در بازجويي‌هاي پليسي منكر جرايم خود شد، اما در مواجهه با شاكيان، به جرم خود اعتراف كرد.

اعتراف پرستار دروغين‌ به سرقت و فروش نوزادان

شرميلا  متهم  براي ادامه تحقيقات به شعبه ششم بازپرسي دادسراي امور جنايي تهران انتقال يافت و در اظهاراتش به بازپرس قيصري گفت: من به عنوان پرستار وارد بيمارستان‌ها مي‌شدم و پس از حضور در اتاق زايمان، نوزادان را مي‌ربودم و در اختيار زني كه با او آشنا شده بودم، قرار مي‌دادم و او هم نوزادان را به قيمت 3 تا 5 ميليون تومان مي‌فروخت و تمام اين معامله‌ها در مطب يك پزشك در شهرزيبا صورت مي‌گرفت و مرد پزشك بابت فروش هر كودك مبلغي دريافت مي‌كرد.

به دنبال اظهارات شرميلا، پزشك متخلف اوايل آذر ماه سال 84 دستگير شد و در بازجويي‌هاي پليسي گفت: شرميلا از 3 سال قبل، ربودن نوزادان را شروع كرد و در سرقت نوزادان از بيمارستان نقش اصلي را داشت و من واسطه بودم، به اين ترتيب كه زوج‌هايي را كه بچه‌دار نمي‌شدند شناسايي مي‌كردم و با آنها درخصوص تحويل نوزادان قرار ملاقات مي‌گذاشتم و پس از فروش آنها، شناسنامه تهيه مي‌كرديم و تاكنون 80 نوزاد را از بيمارستان‌‌هاي تهران ربوده‌ايم.

پرونده اعضاي اين باند پس از اخذ آخرين دفاع، با صدور كيفرخواست به دادگاه ارسال شد و روز گذشته، شرميلا  متهم  و چند نفر از همدستانش به شعبه 1143 مجتمع قضايي بعثت تهران منتقل و بابت تهيه شناسنامه جعلي براي نوزادان ربوده شده و گواهي فوت دروغين براي آنها محاكمه شدند و جرايم خود را پذيرفتند.

بنا بر اين گزارش، قاضي جهاندار پس از شنيدن اظهارات متهمان و اخذ آخرين دفاع آنها، بزودي حكم قضايي مربوط را صادر مي‌كند.


+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۶ دی۱۳۸۸ساعت ۸ قبل از ظهر  توسط عسل  |